Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση με ήττα για τη Ρεάλ - Eπική ανατροπή της Ντόρτμουντ!

Το διαβάζουν τώρα:

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Με Γουέσλι Σνάιντερ και Ντιντιέ Ντρογκμπά να κάνουν σπουδαία πράγματα, η Γαλατασαράι πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Ρεάλ Μαδρίτης, χωρίς όμως να μπορέσει να ανατρέψει την ήττα με 3-0 του πρώτου αγώνα.

Οι «μερένχες» προηγήθηκαν με τον Κριστιάνο Ρονάλντο μόλις στο 7’, όμως τα γκολ των Έμπουε, Σνάιντερ και Ντρογκμπά στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν το 3-1 με τον Ρονάλντο να μειώνει στο τελικό σκορ.

Στον άλλο προημιτελικό, Ντόρτμουντ και Μάλαγα διαφήμισαν το ποδόσφαιρο. Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ντόρτμουντ επικράτησε 3-2 και πήρε την πρόκριση.

Ο Χόακιν άνοιξε το σκορ για τη Μάλαγα,με τον Λεβαντόφσκι να κάνει το 1-1 στο πρώτο μέρος.

Ο Ελισέου στο 82’ έκανε το 1-2 και όλα έμοιαζαν να έχουν τελειώσει. Όμως η Ντόρτμουντ με γκολ των Ρόις και Σαντάνα στις καθυστερήσεις πήρε σπουδαία νίκη και πρόκριση.