Τσάμπιονς Λιγκ: Εκπληκτικό διπλό της Μονακό στο Λονδίνο - Νίκη για τη Λεβερκούζεν

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ θριάμβευσε επί της Άρσεναλ με 3-1 μέσα στο Λονδίνο.

Η Μονακό έκανε την μεγάλη έκπληξη στον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, επικρατώντας με 3-1 της Άρσεναλ μέσα στο Λονδίνο.

Οι Μονεγάσκοι άνοιξαν το σκορ στο 38’ με τον Κοντονγκμπιά και στο 53’ έφτασαν στο 0-2 με σκόρερ τον Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ.

Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ μείωσε σε 1-2 με εκπληκτικό γκολ του Τσάμπερλεϊν στο 91ο λεπτό, όμως στο 94’ ο Καράσκο έγραψε το τελικό 1-3.

Στη Γερμανία, η Λεβερκούζεν υποδέχτηκε την Ατλέτικο Μαδρίτης και πήρε τη νίκη με 1-0.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα και αποβολή του Τιάγκο από πλευράς Ατλέτικο, η Λεβερκούζεν επικράτησε με γκολ του Καλχάνογλου στο 57ο λεπτό.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίστηκε βασικός με τη γερμανική ομάδα και ήταν εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα.