Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Τσάμπιονς Λιγκ: Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους στους «4»

Access to the comments Σχόλια
Από Euronews

<p>Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους συμπλήρωσαν την τετράδα των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ. </p> <p>Στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, η Ρεάλ έκλεισε την Ατλέτικο στην περιοχή της από την αρχή του ματς, όμως ο Όμπλακ έλεγε συνεχώς όχι στις προσπάθειες της Βασίλισσας. </p> <p>Στο 88ο λεπτό όμως, ο Χαβιέ Ερνάντεζ έγραψε το 1-0 μετά από ασίστ του Ρονάλντο και χάρισε την πρόκριση στη Ρεάλ και την πρώτη της νίκη επί της Ατλέτικο μετά από 7 αγώνες. </p> <p>Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 76΄ λόγω αποβολής του Αρντά Τουράν. </p> <p>Στο Μονακό, η γηπεδούχος ομάδα υποδέχτηκε τη Γιουβέντους με στόχο να ανατρέψει την ήττα της με 1-0 από το πρώτο ματς. </p> <p>Οι Ιταλοί πήραν τη λευκή ισοπαλία χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα από τους Μονεγάσκους και πανηγύρισαν την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 12 ολόκληρα χρόνια. </p> <p>Η Γιουβέντους θα μπορούσε μάλιστα να πάρει και τη νίκη, όμως το φάουλ του Πίρλο σταμάτησε στο δοκάρι της Μονακό στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.</p>