Τσάμπιονς Λιγκ: Ο...διαστημικός Μέσι έδωσε σκορ πρόκρισης στη Μπαρτσελόνα

Ο Λιονέλ Μέσι γιόρτασε την 100η συμμετοχή του στην Ευρώπη με δύο φανταστικά γκολ και μία ασίστ.

Η Μπαρτσελόνα πήρε καθαρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το 3-0 επί της Μπάγερν Μονάχου.

Στα πρώτα 15 λεπτά οι «μπλαουγκράνα» έχασαν τρεις σπουδαίες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, με τον Νόιερ να λέει «όχι» στους Καταλανούς.

Τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο μέρος την έχασε η φιλοξενούμενη Μπάγερν, με τον Λεβαντόφσκι να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντά.

Στο δεύτερο μέρος όμως μίλησε ο Λιονέλ Μέσι.

Στο 77’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή και στο 80’ πέτυχε ένα απίθανο γκολ, αφήνοντας τον Μπόατενγκ να… τον ψάχνει την ώρα που με υπέροχο σκάψιμο νίκησε τον Νόιερ για το 2-0.

To τελικό 3-0 έγραψε ο Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις μετά από μαγική ασίστ του Μέσι.