Τσάμπιονς Λιγκ: Σπουδαίο διπλό της Γιουβέντους και γκολ για Μήτρογλου

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπήκε δυνατά στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ συντρίβοντας εντός έδρας τη Σαχτάρ με 4-0. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σημείωσε χατ τρικ στο ματς, το οποίο τελείωσε με 10 παίκτες για τους Ουκρανούς.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Παρί Σεν Ζερμέν είχε εύκολο έργο απέναντι στη Μάλμε και επικράτησε στο Παρίσι με σκορ 2-0.

Στον δεύτερο όμιλο, η Αϊντχόφεν πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1.

Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με τον Ντεπάι, όμως η PSV γύρισε το ματς με γκολ των Μορένο και Νάρσινγκ.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Βόλφσμπουργκ δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε με 1-0 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και έπιασε στην κορυφή την Αϊντχόφεν.

Στον τρίτο όμιλο, ο αγώνας της Γαλατασαράι με την Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν χορταστικός από φάσεις, με τους Ισπανούς να επικρατούν με 2-0.

Δύο γκολ του Γκριεζμάν στο 18’ και το 25’ ήταν αρκετά για τους «ροχιμπλάνκος».

Στη Λισαβόνα ο Κώστας Μήτρογλου σκόραρε για τη Μπενφίκα, η οποία επικράτησε με 2-0 της Αστάνα. Ο Έλληνας φορ πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 62ο λεπτό ενώ 11 λεπτά νωρίτερα είχε ανοίξει το σκορ ο Γκαϊτάν.

Τέλος στον τέταρτο όμιλο, η Σίτι κατάφερε και πάλι να χάσει εντός έδρας στο Τσάμπιονς Λιγκ αν και προηγήθηκε κόντρα στη Γιουβέντους.

Η περσινή φιναλίστ επικράτησε 2-1 με γκολ των Μάντζουκιτς και Μοράτα.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Σεβίλλη ήταν ανώτερη της Γκλάντμπαχ και επικράτησε με σκορ 3-0, ενώ έχασε και πέναλτι.