Ποδηλασία: Νίκη Γιούνγκελς στον Γύρο του Ομάν

Το πρώτο ετάπ του ποδηλατικού γύρου του Ομάν κατέληξε στον Μπομπ Γιούνγκελς. Ο ποδηλάτης από το Λουξεμβούργο τερμάτισε πρώτος στη διαδρομή των 145

Το πρώτο ετάπ του ποδηλατικού γύρου του Ομάν κατέληξε στον Μπομπ Γιούνγκελς.

Ο ποδηλάτης από το Λουξεμβούργο τερμάτισε πρώτος στη διαδρομή των 145 χιλιομέτρων, από το Εκθεσιακό Κέντρο του Ομάν μέχρι το Αλ Μπουστάν.

Αυτή τη φορά, ο Γιούνγκελς δεν μπερδεύτηκε, όπως συνέβη πρόσφατα στον αγώνα της Βαλένθια, όταν στα τελευταία μέτρα τον παρέσυρε μοτοσικλέτα του αγώνα και έστριψε αντί να κινηθεί ευθεία.

Ο πρωταθλητής του Λουξεμβούργου τερμάτισε σε 3 ώρες, 37 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα, αφήνοντας πίσω του για 10 δευτερόλεπτα τον Βέλγο Σέρζ Πάουελς.

Τρίτος τερμάτισε ο Γάλλος Ρομάν Μπαρντέ, με διαφορά τεσσάρων δευτερολέπτων από τον Πάουελς.

Το δεύτερο ετάπ του Γύρου του Ομάν έχει μήκος 162 χιλιομέτρων.