ΝΒΑ: 14η σερί εντός έδρας νίκη για τους Μπόστον Σέλτικς

Οι Μπόστον Σέλτικς υποδέχτηκαν τους Μέμφις Γκριζλις και με εξαιρετική απόδοση έφτασαν σε μία άνετη νίκη με 116-96.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αϊζάια Τόμας με 22 πόντους ενώ για το Μέμφις, Κάρτερ και Γκριν πέτυχαν από 17.

Το ματς πάντως δεν ξεκίνησε καλά για τους Σέλτικς, που βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με τρεις πόντους.

Κάπου εκεί ανέλαβε ο τεχνικός της ομάδας, Μπραντ Στίβενς, να «ξυπνήσει» τους παίκτες του και φαίνεται πως όσα τους είπε έπιασαν τόπο.

Οι Σέλτικς μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με το εντυπωσιακό επιμέρους σκορ 31-12 ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη.

Αυτή ήταν η 14η σερί εντός έδρας επιτυχία για τη Βοστώνη, που ανέβηκε πλέον στην τρίτη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.