Τσάμπιονς Λιγκ: Η Βόλφσμπουργκ «υπέταξε» τη Ρεάλ Μαδρίτης, προβάδισμα για Σίτι

Η Βόλφσμπουργκ έκανε τη μεγάλη έκπληξη στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, επικρατώντας 2-0 εντός έδρας της Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Γερμανοί πέτυχαν και

Οι Γερμανοί πέτυχαν και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 18’ με πέναλτι ο Ροντρίγκεζ έκανε το 1-0 και επτά λεπτά αργότερα ο Άρνολντ σημείωσε το τελικό 2-0.

Πλέον στη ρεβάνς της Μαδρίτης, η Ρεάλ καλείται να τα δώσει όλα για να ανατρέψει το σκορ και να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά απέναντι στην πρωτάρα του θεσμού.

Στο Παρίσι, η Μάντσεστερ Σίτι απέδειξε πως δεν αποτελεί εύκολη λεία για κανέναν, φεύγοντας με ισοπαλία 2-2 απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Ο Ιμπραΐμοβιτς έχασε πέναλτι στο 14ο λεπτό και στο 38’ ο Ντε Μπρούινε έκανε το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Ιμπραΐμοβιτς ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 59’ ο Ραμπίο γύρισε το ματς για τους Παριζιάνους.

Η Παρί ωστόσο είχε σοβαρά αμυντικά προβλήματα και στο 72’ ο Φερναντίνιο εκμεταλλεύτηκε ένα από αυτά, «γράφοντας» το τελικό 2-2.