Marathon des Sables: Τρίτο σκέλος με καλό χρόνο για τον Δημήτρη Κασίμη

Το τρίτο σκέλος του «Μαραθωνίου της Άμμου» συνεχίστηκε με τη διαδρομή των 37,5 χιλιομέτρων από το Ουέντ Μουνγκάρφ ως το Μπα Αλού του Μαρόκου. Για

Για άλλη μία ημέρα, ο Ρασίντ Ελ Μοραμπιτί ήταν ο ταχύτερος όλων και μοιάζει να είναι ο απόλυτος κυρίαρχος του υπερμαραθωνίου στη χώρα του.

Το Marathon des Sables δεν είναι εύκολη υπόθεση για κανέναν, καθώς οι δρομείς καλούνται να αγωνιστούν κάτω από εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες.

Στις γυναίκες επικράτησε για τρίτο σερί ετάπ, η Ρωσίδα Νατάλια Σέντικ.

Οι δύο Έλληνες δρομείς ολοκλήρωσαν επιτυχημένα και το τρίτο ετάπ.

Ο Δημήτρης Κασίμης ολοκληρωσε την προσπάθειά του σε 4 ώρες και 35 λεπτά και ανέβηκε στην 70η θέση της γενικής κατάταξης.

37.5 χλμ σε 4.35 για τον Δημήτρη Κασίμη, 3η ημέρα του #MDS2016, με πολύ καλό πλασάρισμα στην 50αδα\#kasimistrainingpic.twitter.com/P7A6FBpkii

— Kasimis Dimitris (@kassimisd) 12 Απριλίου 2016

Ο Τόλης Βυζαρέλης ήταν πιο αργός και ολοκλήρωσε την διαδρομή σε 6 ώρες και 21 λεπτά.

Τερματισμός σε 6.21 για τον Τόλη Βυζαρέλη στο 3ο ετάπ του #MDS2016\#Mdsteamhellas#kasimistrainingpic.twitter.com/HWvVpDSRRg