Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

ΝΒΑ: Επίδειξη δύναμης από το Σαν Αντόνιο στον πρώτο ημιτελικό της Δύσης

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας

<p>Οι Σαν Αντόνιο Σπερς διέλυσαν την Οκλαχόμα στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών της Δύσης στο ΝΒΑ. </p> <p>Το τελικό 124-92 είναι μάλλον τιμητικό για την Οκλαχόμα, που μόνο στην πρώτη περίοδο είχε βρεθεί να χάνει με 43-20, έχοντας τραγικές επιδόσεις στην άμυνα. </p> <p>Το ημίχρονο τελείωσε με το Σαν Αντόνιο να έχει πετύχει 73 πόντους στην ουσιαστικά ανύπαρκτη άμυνα των Θάντερ. </p> <p>Οι Σπερς είχαν τον Λαμάρκους Όλντριτζ σε διαστημική βραδιά, με τον πάουερ φόργουρντ να τελειώνει τον αγώνα με 38 πόντους, 6 ριμπάουντ και δύο τάπες. </p> <p>Άξιος συμπαραστάτης του Όλντριτζ ήταν ο Λέοναρντ με 25 πόντους, με τον Ντάνι Γκριν να συμπληρώνει άλλους 18. </p> <p>Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, δεν κατάφεραν σε κανέναν σημείο του αγώνα να αντιδράσουν. </p> <p>Ο Σερζ Ιμπάκα ήταν πρώτος σκόρερ της Οκλαχόμα με 19 πόντους, ενώ ο Κέβιν Ντουράντ δεν έπιασε καλή απόδοση, σημειώνοντας 16 πόντους στο ματς. </p> <p>Ο τεχνικός των Σπερς, Γκρεγκ Πόποβιτς, πήρε την έβδομη νίκη του σε πλέι – οφ με διαφορά μεγαλύτερη των 30 πόντων, με μόλις δύο προπονητές να τον προσπερνούν στη σχετική λίστα.</p>