ΝΒΑ: Ρεκόρ τριπόντων από τους Καβαλίερς που διέσυραν τους Χοκς

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας

<p>Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς συνέτριψαν τους Ατλάντα Χοκς στο δεύτερο ματς της σειράς των ημιτελικών της Ανατολής, με σκορ 123-98. </p> <p>Η παρέα του Λεμπρόν Τζέιμς διέλυσε το ρεκόρ εύστοχων τριπόντων σε ένα ματς, καθώς ευστόχησε σε 25 προσπάθειες. </p> <p>Το Κλίβελαντ είχε πάρει ήδη διαφορά 36 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας ευστοχήσει σε 18 τρίποντα, αριθμός ρεκόρ για ένα ημίχρονο. </p> <p>Ο Τζέι Αρ Σμιθ είχε επτά τρίποντα στους συνολικά 23 πόντους του ενώ ο Λεμπρόν πέτυχε 27 πόντους με τέσσερα στα έξι τρίποντα. </p> <p>Οι Καβαλίερς έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ ενώ η Ατλάντα κατάφερε να κερδίσει την τελευταία περίοδο, μόνο και μόνο γιατί οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με τους αναπληρωματικούς. </p> <p>Η σειρά των ημιτελικών μεταφέρεται πλέον στην Ατλάντα.</p>