ΝΒΑ: Ρεκόρ τριπόντων από τους Καβαλίερς που διέσυραν τους Χοκς

Πνευματικά Δικαιώματα
Από Ιωάννης Καράγιωργας

Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς συνέτριψαν τους Ατλάντα Χοκς στο δεύτερο ματς της σειράς των ημιτελικών της Ανατολής, με σκορ 123-98. Η παρέα του Λεμπρόν

Η παρέα του Λεμπρόν Τζέιμς διέλυσε το ρεκόρ εύστοχων τριπόντων σε ένα ματς, καθώς ευστόχησε σε 25 προσπάθειες.

Το Κλίβελαντ είχε πάρει ήδη διαφορά 36 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας ευστοχήσει σε 18 τρίποντα, αριθμός ρεκόρ για ένα ημίχρονο.

Ο Τζέι Αρ Σμιθ είχε επτά τρίποντα στους συνολικά 23 πόντους του ενώ ο Λεμπρόν πέτυχε 27 πόντους με τέσσερα στα έξι τρίποντα.

Οι Καβαλίερς έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ ενώ η Ατλάντα κατάφερε να κερδίσει την τελευταία περίοδο, μόνο και μόνο γιατί οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με τους αναπληρωματικούς.

Η σειρά των ημιτελικών μεταφέρεται πλέον στην Ατλάντα.