Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Euro 2016: Πολωνία - Πορτογαλία 1-1 (3-5 πεν.) - Στα ημιτελικά οι Ίβηρες!

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας

<p>Η Πορτογαλία είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στα ημιτελικά του Euro, μετά τη νίκη της στα πέναλτι επί της Πολωνίας.</p> <p>Το ματς ξεκίνησε με γκολ. Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Γκροζίτσκι έβγαλε τη σέντρα στην περιοχή και ο Λεβαντόφσκι με το πρώτο του γκολ στο Euro έκανε το 1-0 για την Πολωνία. </p> <p>Η Πορτογαλία έφτασε στο 1-1 στο 33’ με υπέροχη ενέργεια του Ρενάτο Σάντσες που με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. </p> <p>Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες πρόσεξαν την άμυνά τους και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. </p> <p>Εκεί δεν υπήρξε τίποτα ιδιαίτερο και φτάσαμε στα πέναλτι. </p> <p>Μοιραίος για την Πολωνία ήταν ο Μπλαζικόφσκι που αστόχησε στο τέταρτο πέναλτι και ο Κουαρέσμα ευστόχησε στο τέλος γράφοντας το τελικό 5-3. </p> <p><strong>Θυμηθείτε πως κάλυψε η ελληνική υπηρεσία του euronews λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του δραματικού αγώνα</strong></p> <p> </p>