Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Τσάμπιονς Λιγκ: «Καθάρισε» η Γιουβέντους - Στο κόλπο η Λέστερ

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας

<p>H Γιουβέντους βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της Πόρτο. </p> <p>Οι Ιταλοί βρέθηκαν να αγωνίζονται με παίκτη παραπάνω από το 27ο λεπτό λόγω της αποβολής του Τέλες με δύο κίτρινες μέσα σε δύο λεπτά. </p> <p>Στο πρώτο μέρος δεν το εκμεταλλεύτηκαν, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο αλλαγές του Αλέγκρι, Μάρκο Πιάτσα και Ντάνι Άλβες έκαναν το 2-0 στο 72’ και το 74’. </p> <p>Έτσι η Γιουβέντους έγινε η πρώτη ιταλική ομάδα που κερδίζει στο «Ντραγκάο» μετά από 24 χρόνια. </p> <p>Στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» η Σεβίλλη υποδέχτηκε τη Λέστερ ως φαβορί ακόμη και για σκορ πρόκρισης. </p> <p>Οι «αλεπούδες» όμως που απειλούνται με υποβιβασμό στην Αγγλία, έφυγαν από την Ισπανία με «γλυκιά» ήττα 2-1 και ελπίζουν στην πρόκριση. </p> <p>Ο Κάσμπερ Σμάιχελ ήταν κορυφαίος για τη Λέστερ καθώς έπιασε και πέναλτι του Κορέα. </p> <p>Σαράμπια και Κορέα σκόραραν για τη Σεβίλλη με τον Βάρντι να μειώνει στο τελικό 2-1 στο 73’.</p>