NBA: H επιστροφή του «Βασιλιά»

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς κατάφερε να ξεπεράσει τον Μάικλ Τζόρνταν σε πόντους στα Playoff και να γίνει ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στην Postseason

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, κατάφερε να ξεπεράσει τον Μάικλ Τζόρνταν σε πόντους στα Playoff και να γίνει ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στην Postseason.

Ο “Βασιλιάς” ήταν εκθαμβωτικός στη Βοστώνη. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 35 πόντους, 13/18 σουτ, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα.

Δεν χρειάστηκε καν να σηκωθεί από τον πάγκο για την τέταρτη περίοδο, με τον αγώνα να έχει “τελειώσει” ουσιαστικά από το τρίτο 12λεπτο.

Η ομάδα του Τάιρον Λιού επικράτησε των Celtics με 135-102.
Οι Cavaliers πήραν από την αρχή το προβάδισμα και ξέφυγαν με διψήφια διαφορά από το 4ο λεπτό κάνοντας εύκολα το 4-1 στη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Οι πρωταθλητές έδωσαν ραντεβού με τους Warriors στους τελικούς του ΝΒΑ. Η σειρά ξεκινάει την 1η Ιουνίου από το Oracle Arena του Oakland.