Μεγάλη νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Μπάγερν Μονάχου

Ο Ολυμπιακός άντεξε 70 λεπτά αλλά τελικά ηττήθηκε στο Τορίνο απο τη Γιουβέντους με 2-0

Αυτοκρατορική εμφάνιση και νίκη 3-0 των «εκατομμυριούχων» της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Μπάγερν Μονάχου, με τα μεγάλα αστέρια των Παριζιάνων, τον Νεϊμάρ και τον Καβάνι να πετυχαίνουν από ένα γκολ. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Σέλτικ πέρασε με 2-0 από την έδρα της Άντερλεχτ.

• Στο τρίτο γκρουπ και στο ντέρμπι η Τσέλσι πέρασε από τη Μαδρίτη νικώντας με 2-1 την Ατλέτικο η οποία προηγήθηκε στο σκορ.Στο άλλο ματς νωρίτερα η Ρόμα νίκησε εκτός έδρας την Καραμπάχ με 2-1.

• Ο Ολυμπιακός άντεξε 70 λεπτά αλλά τελικά ηττήθηκε στο Τορίνο από τη Γιουβέντους με 2-0. Νίκη της Μπάρτσα στη Λισαβόνα επί της Σπόρτινγκ με 1-0 για τον ίδιο όμιλο.

• Στη Μόσχα «περίπατο» έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νικώντας άνετα με 4-1 την ΤΣΣΚΑ. Στον ίδιο όμιλο εντυπωσιακή η Βασιλεία φιλοδώρισε με πέντε γκολ την απογοητευτική Μπενφίκα.