Champions League: Το «μαγικό» ψαλιδάκι του Ρονάλντο έριξε στο καναβάτσο την Γιουβέντους

Το γκολ της χρονιάς από τον Ρονάλντο στο Τορίνο στέλνει την Ρεάλ στα ημιτελικά - Άλμα πρόκρισης για την Μπάγερν μέσα στην Σεβίλη

Ήταν και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα.

Με ένα ανάποδο ψαλίδι, που αψήφησε τους νόμους της φυσικής, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγραψε το 0-2 στο Τορίνο.

Η Ρεάλ πήρε το διπλό από τη Γιουβέντους, με τελικό σκορ 0-3, και κάνει ήδη σχέδια για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Πολύ κοντά στη δική της πρόκριση βρίσκεται, πλέον και η Μπάγερν, καθώς νίκησε με 1-2 τη Σεβίλλη στην Ισπανία.

Οι Ισπανοί άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στο 32ο λεπτό, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα δέχθηκαν ισοφάριση με αυτογκόλ.

Η πλήρης ανατροπή ολοκληρώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τιάγκο Αλκάνταρα να δίνει τη νίκη στους Βαυβαρούς.