Επικές ανατροπές και προκρίσεις στο Europa League

Πνευματικά Δικαιώματα
Από Euronews

Άρσεναλ, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μαρσέιγ και Σάλτσμπουργκ είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά

Η Σάλτσμπουργκ, πέτυχε το ακατόρθωτο κόντρα στη Λάτσιο που είχε νικήσει 4-2 στη Ρώμη και άνοιξε το σκορ στο 55' μέσα στην Αυστρία. Πετυχαίνοντας όμως 3 γκολ σε 5 λεπτά, οι Αυστριακοί έφεραν τα πάνω-κάτω και πέρασαν με 4-1.

Αγχωτική πρόκριση της Ατλέτικο, καθώς η Σπόρτινγκ νίκησε 1-0 όμως οι «ροχιμπλάνκος» είχαν επικρατήσει με 2-0 στη Μαδρίτη.

«Καρδιοχτύπησε» η Άρσεναλ, καθώς η ΤΣΣΚΑ προηγήθηκε 2-0 στη Μόσχα, αλλά οι Λονδρέζοι κατάφεραν και ισοφάρισαν στο τελικό 2-2.

Η Μαρσέιγ νίκησε 5-2 τη Λειψία, η οποία είχε επικρατήσει 1-0 στη Γερμανία και μάλιστα άνοιξε το σκορ στη Μασσαλία μόλις στο 2ο λεπτό.

Άρσεναλ, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μαρσέιγ και Σάλτσμπουργκ, είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Europa League.