Πολύτιμη ισοπαλία με 1-1 για τον ΠΑΟΚ μέσα στη Μπενφίκα

Από Euronews

Προβάδισμa του δικεφάλου της Θεσσαλονίκης για πρόκριση στους ομίλους του Champions League

Πολύτιμο 1-1 κόντρα στην πολύ δυνατή Μπενφίκα μέσα στο Ντα Λουζ, απέσπασε ο ΠΑΟΚ και έχει το προβάδισμα για πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 1-0 με γκολ από πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου αλλά κατάφερε να ισφαρίσει με τον Ουάρντα στο 76'.

Η Μπενφίκα μπορεί να ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε το εκτός έδρας γκολ και πήρε μια υπερπολύτιμη ισοπαλία μέσα στη Λισαβόνα.

Σε μια εβδομάδα στην κατάμεστη Τούμπα οι ποδοσφαιριστές του Λουτσέκσου καλούνται να επισημοποιήσουν μια ιστορική πρόκριση για τον δικέφαλο της Θεσσαλονίκης.