Τσάμπιονς Λιγκ: Η Μπάγερν επικράτησε της ΑΕΚ 2-0 στο ΟΑΚΑ

Μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο οι Βαυαροί «καθάρισαν» το ματς - Τρίτη σερί ήττα για την ΑΕΚ στον πέμπτο όμιλο

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να πάρει τους πρώτους της βαθμούς στον πέμπτο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της σε ισάριθμους αγώνες. Αυτή τη φορά η Μπάγερν Μονάχου έφυγε νικήτρια από το ΟΑΚΑ με 2-0.

Η Μπάγερν Μονάχου είχε από την αρχή την κατοχή της μπάλας, με την ΑΕΚ να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο.

Παρόλα αυτά, οι πρωταθλητές Ελλάδας δεν επέτρεψαν στους Βαυαρούς να απειλήσουν πολλές φορές στο πρώτο μέρος, με το 0-0 να είναι και το αποτέλεσμα στα πρώτα 45 λεπτά.

Το δέυτερο ημίχρονο ήταν κάτι διαφορετικό. Η Μπάγερν Μονάχου μπήκε αποφασισμένη να σκοράρει και το κατάφερε δύο φορές σε τρία λεπτά. Στο 61' ο Χάβι Μαρτίνεθ εκμεταλλεύτηκε την κόντρα και με γυριστό σουτ από το πέναλτι νίκησε τον Μπάρκα ενώ στο 63' οι Βαυαροί έκρυψαν την μπάλα και ο Λεβαντόφσκι σε κενή εστία έγραψε το 0-2.