Μαραθώνιος Αθήνας: Γιορτή και ενθουσιασμός υπό βροχή

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας
Δρομείς συμμετέχουν στην εκκίνηση του 37ου Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας
Δρομείς συμμετέχουν στην εκκίνηση του 37ου Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας   -   Πνευματικά Δικαιώματα  © 2019 ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ   -   Stelios Misinas

Ρεπορτάζ: Γιάννης Καράγιωργας

Κάμερα: Γιάννης Σαρηγιάννης

Αγωνιστικά πλάνα: ΕΡΤ

Παρά την βροχή και τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, ο Μαραθώνιος της Αθήνας ο Αυθεντικός, ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Νικητής αναδείχτηκε o Κενυάτης Τζον Κόμεν, με χρόνο 2:16:34. Ο Φελισιέν Μουχιτίρα, που σχεδόν μέχρι το τέλος ήταν πρώτος, τερμάτισε εννέα δευτερόλεπτα αργότερα, χάνοντας την πρωτιά στα τελευταία μέτρα.

Τεράστια επιτυχία σημείωσε ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και απέδειξε πως είναι ο κορυφαίος Έλληνας μαραθωνοδρόμος.

© 2019 ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Δρομείς συμμετέχουν στον αγώνα δρόμου 5 χιλιομέτρων© 2019 ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝΠαντελής Σαίτας

Στα φετινά αγωνίσματα του Μαραθωνίου, τα οποία διεξήχθησαν και Σάββατο και Κυριακή, συμμετείχαν 60.000 άνθρωποι, πραγματοποιώντας νέο ρεκόρ.

Ο καιρός μπορεί να τα χάλασε λίγο, όμως το κέφι και ο ενθουσιασμός δεν έλειψαν.