Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση της Ομόνοιας στη Βαρσοβία

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Αποκλεισμός για την Σέλτικ του Μπάρκα - Η σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα

Η κυπριακή Ομόνοια κατάφερε να κερδίσει στην παράταση εκτός έδρας με 0-2 τη Λέγκια Βαρσοβίας και προκριθηκε στον 3ο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οπως μία βδομάδα νωρίτερα στην Αρμενία, έτσι και τώρα στην Πολωνία, πήρε την πρόκριση στο έξτρα 30λεπτο και περιμένει πλέον να μάθει τον αντίπαλό της στην κλήρωση της Δευτέρας.

Οι Κύπριοι από το 55' έπαιζαν με παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής και άγγιξαν το γκολ με εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ που κατέληξε στο δοκάρι.

Στο ξεκίνημα της παράτασης ο Γκόμεθ ήταν εκείνος που ευστόχησε σε πέναλτι και ο Τιάγκο με κεφαλιά καθάρισε την πρόκριση για την Ομόνοια.

Στα άλλα παιχνίδια ξεχωρίζει η μεγάλη έκπληξη του αποκλεισμού της Σέλτικ του Βασίλη Μπάρκα μέσα στην έδρα της καθώς ηττήθηκε με 2-1 από την ουγγρική Φερεντσβάρος.