CL: Νίκες γαι Γιούβε και Μπάρτσα

Πνευματικά Δικαιώματα Balogh László/Copyright 2020 The Associated Press
Από euronews

Έχασε στη Λειψία η Παρί

Μεγάλη νίκη με ανατροπή του σκορ για την Λειψία κόντρα στη Παρί σεν Ζερμέν με 2-1.

Οι Γερμανοί αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 6 λεπτό ανασυντάχτηκαν και γύρισαν το ματς με δυο γκολ στο τέλος του πρώτου και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Λειψία με τη νίκη της αυτή απέκτησε προβάδισμα έναντι των Παριζιάνων για την πρόκριση στους "16". Στον ίδιο όμιλο Μπασακσεχίρ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-1.

Στον πέμπτο όμιλο η Τσέλσι δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 3-0 την Ρεν στο Λονδίνο. Νίκη με ανατροπή για τη Σεβίλλη επί της Κρασνονταρ με 3-2.

Σαρωτική η Ντόρτμουντ πέρασε άνετα από τη Μπριζ με 3-0 στον έκτο όμιλο, Στο άλλο παιχνίδι Ζενίτ και Λάτσιο έμειναν στο 1-1.

Στον έβδομο όμιλο η Γιουβέντους καθάρισε με 4-1 εκτός έδρας την Φερεντσβάρος ενώ η Μπαρτσελόνα ίδρωσε αλλά τελικά νίκησε με 2-1 την Ντινάμο Κιέβο