Μουντιάλ 2022: Εντυπωσιακή Βραζιλία με ονειρεμένο Ρισάρλισον «καθάρισε» τη Σερβία (2-0)

Ο Ρισάρλισον σκοράρει με εντυπωσιακό βολέ για το 2-0
Από euronews

Ο Ρισάρλισον ήταν μαγικός στο ματς με τη Σερβία, όπου η Βραζιλία κυριάρχησε και το 2-0 μοιάζει «φτωχό»

Ένα δεκάλεπτο έφτασε και περίσσεψε στη Βραζιλία για να σπάσει το ρόδι στο φετινό Μουντιάλ, επικρατώντας με 2-0 της Σερβίας στο πρώτο της ματς.

Οι Βραζιλιάνοι κυριάρχησαν εξ αρχής, με το δεύτερο ημίχρονο να είναι όχι απλά μονόλογος, αλλά και παράσταση για ένα ρόλο, αυτόν του Ρισάρλισον.

Ο επιθετικός της Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό και δέκα λεπτά μετά με μια αριστουργηματική ενέργεια, με γυριστό από το ύψος του πέναλτι, έγραψε το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

Βραζιλία: Άλισον, Ντανίλο, Μαρκίνιος, Τιάγκο Σίλβα, Άλεξ Σάντρο, Κασεμίρο, Πακετά, Ραφίνια, Νεϊμάρ, Βινίσιους, Ρισάρλισον

Σερβία: Μίλινκοβιτς - Σάβιτς, Βελίκοβιτς, Μιλένκοβιτς, Πάβλοβιτς, Ζίβκοβιτς, Λούκιτς, Γκούντελι, Σεργκέι Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς, Μλαντένοβιτς, Τάντιντς, Μίτροβιτς