Στα προημιτελικά του United Cup η Μαρία Σάκκαρη

Σάκκαρη
Από George Dimitropouloseuronews

Η Ελληνίδα αθλήτρια κατάφερε να πάρει μια δύσκολη νίκη με 2-0 κόντρα στην Λέιλα Φερνάντες

Η Μαρία Σάκκαρη έκαμψε την αντίσταση της Καναδής Λέιλα Φερνάντες και προκρίθηκε στα προημιτελικά του United Cup του Σίδνεϊ.

Ύστερα από ένα ματς «θρίλερ» που κράτησε 85 λεπτά, η Ελληνίδα αθλήτρια νίκησε με 2-0 σετ  (7-6, 6-3).

Η Σάκκαρη βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ. Ωστόσο δεν παράτησε και μετά από σπουδαία «μάχη» και ένα καταπληκτικό tie break, έφτασε στην κατάκτηση του πρώτου σετ με 7-2.

Κάτι ανάλογο είχαμε και στο δεύτερο σετ, με την Σάκκαρη να δέχεται και πάλι πρώτη break και να μένει πίσω στα game με 3-1.

Παρόλα αυτά έδειξε την μεγάλη της κλάση της και έφτασε στην ανατροπή παίρνοντας όλα τα game που ακολούθησαν (6-3).