Οι Ρώσοι κυριαρχούν στο Judo Grand Prix του Μαϊάμι

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Δύο Ρώσοι αθλητές κατέκτησαν το χρυσό και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των 66 κιλών στο Judo Grand Prix που πραγματοποιείται στο Μαϊάμι των Ηνωμένων Πολιτειών

Ο Αμπντουλά Αμπντουλαχαλίλοβ και ο Τζακούμπ Σχαμίλοβ κυριάρχησαν από την αρχή και προκρίθηκαν στον τελικό.Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αμπντουλαχαλίλοβ.

Ο Βέλγος Ντιρκ Βαν Τιχελτ νίκησε στην κατηγορία των 73 κιλών τον Ούγγρο Μίκλος Ουνγκβάρι,

Η Κλαρίς Αγκμπεζενου την Μίκι Τανάκα απο την Ιαπωνία στην κατηγορία των 63 κιλών και βρίσκεται στην πρώτη θέση της παγκόσμιας κατάταξης.

Η Χάλκινη Ολυμπιονίκης του Λονδίνου, Έβα Τσερνοβίσκι νίκησε την κατηγορία των 48 κιλών τη Νατάλια Μπριγκίντα απο την Βραζιλία.Η Τσερνοβίσκι, πήρε τον τίτλο αφού η αντίπαλος της τιμωρήθηκε με Shido.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.