Confederations Cup: Στον τελικό η Βραζιλία

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Έπειτα από ένα δραματικό παιχνίδι, η Βραζιλία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 στον ημιτελικό του Confederations Cup με την Ουρουγουάη.

Στο Μπέλο Οριζόντε, η Σελεσάο άνοιξε το σκορ στο 41’ με τον Φρεντ, όμως ο Καβάνι ισοφάρισε για την Ουρουγουάη στο 48ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό, με γκολ του Παουλίνιο στο 87ο λεπτό.

Στον ημιτελικό της Πέμπτης, η Ισπανία κοντράρεται με την Ιταλία για να προκύψει η ομάδα που θα διεκδικήσει το τρόπαιο κόντρα στη Βραζιλία.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.