Τσάμπιονς Λιγκ: Μαδριλένικο πάρτι και στο Λονδίνο - Ισοπεδωτική η Ατλέτικο

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Δύο μαδριλένικες ομάδες θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του Τσάμπιονς Λιγκ, μετά την πρόκριση της Ατλέτικο εις βάρος της Τσέλσι, μέσα στο Στάμφορντ Μπριτζ.

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ στο 36’ με τον Φερνάντο Τόρες, και έδειχναν να ελέγχουν το ματς.

Η Ατλέτικο πήρε την κατοχή και κατάφερε να φτάσει στο 1-1 με τον Άντριαν στο 44ο λεπτό να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Χουανφράν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ατλέτικο κυριάρχησε και στο 60ο λεπτό έκανε το 2-1 με εύστοχο πέναλτι του Ντιέγκο Κόστα.

Η Τσέλσι πίεσε για το 2-2, είχε δοκάρι με τον Νταβίντ Λουίζ στο 65’, όμως στο 72’ ο Αρντά Τουράν έκανε το 1-3.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.