Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.

Τσάμπιονς Λιγκ: Ματσάρες σε Μάντσεστερ και Παρίσι - «Χ» ο ΑΠΟΕΛ με τον Άγιαξ

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Στον πέμπτο όμιλο, Μάντσεστερ Σίτι και Ρόμα έμειναν στο 1-1.

Η Σίτι προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Αγουέρο.

Η Ρόμα όμως έφτασε στο 1-1 με τον αρχηγό της, Φραντσέσκο Τότι, κι αν και είχε τις λιγότερες ευκαιρίες στο ματς θα μπορούσε να πάρει ακόμα και τη νίκη.

Στο άλλο ματς, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε 1-0 της ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα, με γκολ του Μίλερ από το σημείο του πέναλτι.

Στον έκτο όμιλο, μετά από ένα τρομερό ματς στο Παρίσι, η Παρί Σεν Ζερμέν γονάτισε την Μπαρτσελόνα με σκορ 3-2.

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν με τον Νταβίντ Λουίζ στο 10’ αλλά ο Μέσι ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα.

Βεράτι και Ματουιντί έγραψαν το 3-1 για την Παρί, με τον Νεϊμάρ να μειώνει στο τελικό 3-2.

Στο άλλο ματς, ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 1-1 με τον Άγιαξ, σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη.

Στον έβδομο όμιλο, η Τσέλσι πήρε το διπλό στη Λισαβόνα με 1-0 επί της Σπόρτινγκ με γκολ του Μάτιτς στο 34ο λεπτό.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Μάριμπορ πήρε εκτός έδρας ισοπαλία από τη Σάλκε με 1-1 και μένει ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης.

Στον όγδοο όμιλο, συγκλονιστικό ματς διεξήχθη στο Λβιβ ανάμεσα στη Σαχτάρ και την Πόρτο.

Οι Ουκρανοί προηγούνταν 2-0 μέχρι το 89’, όμως η Πόρτο ισοφάρισε με δύο γκολ του Τζάκσον Μαρτίνεζ.

Στο άλλο ματς, η Μπάτε έκανε την έκπληξη κερδίζοντας την Μπιλμπάο του Βαλβέρδε με 2-1.