Άλωσε και το Άνφιλντ η Τσέλσι

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Αν και βρέθηκε να χάνει πριν το δεκάλεπτο, η Τσέλσι νίκησε με 2-1 τη Λίβερπουλ μέσα στο Άνφιλντ και φαντάζει πλέον ως το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Πρέμιερλιγκ.

Το σκορ άνοιξε στο ένατο λεπτό ο Τσαν με σουτ έξω από την περιοχή. Η μπάλα κόντραρε, άλλαξε τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα των Λονδρέζων.

Ωστόσο, μέσα σε λιγότερο από πέντε λεπτά, το πλασέ του Κέιχιλ μέσα από την περιοχή έφερε τις δύο ομάδες στα ίσα.

Έχοντας σαφή υπεροχή, η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο σκόραρε το γκολ της ένατης φετινής της νίκης στο 67’ με τον Ντιέγκο Κόστα, και παρέμεινε πρώτη και αήττητη για ενδέκατο συνεχόμενο ματς. Αντίθετα, η Λίβερπουλ βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.