Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Μπάρτσα παρά την ήττα από τη Μπάγερν

Access to the comments Σχόλια
Από Ιωάννης Καράγιωργας

<p>Η Μπαρτσελόνα προκρίθηκε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, για 8η φορά στην ιστορία της, παρά την ήττα της με 3-2 από τη Μπάγερν στο Μόναχο. </p> <p>Το 3-0 του πρώτου αγώνα ήταν αρκετό για τους «μπλαουγκράνα», που βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 στο 7ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Μπενάτια. Στο 15ο λεπτό όμως ο Μέσι έβγαλε υπέροχη μπαλιά στον Σουάρεζ, αυτός έδωσε στον Νεϊμάρ που σε κενή εστία ισοφάρισε.<br /> Στο 29’ ο Σουάρεζ έβγαλε δεύτερη ασίστ και ο Νεϊμάρ με ιδανικό σουτ από κοντά έκανε το 1-2. </p> <p>Από εκεί και πέρα, η Μπαρτσελόνα απλά σταμάτησε να παίζει και η Μπάγερν γύρισε το ματς, με γκολ των Λεβαντόφσκι και Μίλερ στο 59’ και το 74’. </p> <p>Οι Βαυαροί έχασαν σωρεία ευκαιριών για να πετύχουν κι άλλα γκολ, όμως ξύπνησαν αργά και μοιραία αποκλείστηκαν.</p>