Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Γιουρόπα Λιγκ: Ο ΠΑΟΚ...άργησε μία εβδομάδα

Access to the comments Σχόλια
Από Euronews

<p>Αυτός, ναι, ήταν ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Ίβιτς έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο στη Γερμανία κόντρα στη Σάλκε και το τελικό 1-1 σαφώς τον αδικεί. </p> <p>Ο «Δικέφαλος» του Βορρά έπαιξε με μυαλό, δύναμη και τακτική. Ό,τι δηλαδή δεν έκανε στο ματς της προηγούμενης εβδομάδας στην Τούμπα όταν το 0-3 ουσιαστικά έδωσε την πρόκριση στη Σάλκε. </p> <p>Ο ΠΑΟΚ όμως για άλλη μια φορά είχε κάκιστες τελικές προσπάθειες, παρά το γεγονός πως άπλωνε ιδανικά το παιχνίδι στην επίθεση και έβγαινε σε θέση βολής. </p> <p>Στο 22ο λεπτό ο Μυστακίδης ανατράπηκε στην περιοχή, όμως ο ρέφερι της συνάντησης δεν έδωσε το πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ.</p> <p>Στην αμέσως επόμενη φάση, η Σάλκε βγήκε ταχύτατα μπροστά και με τον Σέπφ να εκμεταλλεύεται την άψογη ασίστ του Τσούπο – Μοτίνγκ έφτασε στο 1-0.</p> <p>Οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν το έβαλαν κάτω και δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Νάστασιτς, όταν ο Μυστακίδης έβγαλε σέντρα – ξυράφι, ο Κουλούρης έκανε την προβολή πάνω στον Νάστασιτς και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. </p> <p>Στο 32’ ο Κάμπος ανατράπηκε και αυτός στην περιοχή της Σάλκε αλλά για άλλη μια φορά, ο διαιτητής Λούκα Μπάντι αρνήθηκε το πέναλτι. </p> <p>Στο 39’ ο Κουλούρης σκόραρε με ωραίο πλασέ αλλά υποδείχτηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ. </p> <p>Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο, με Σάλκε και ΠΑΟΚ να κρατούν τους αντίπαλους επιθετικούς μακριά από το γκολ. </p> <p>Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Σάλκε είχε δοκάρι με τον Κέρερ και στην επαναφορά ο Γλύκος έβγαλε θαυμάσια την κεφαλιά του Χέβεντες.</p>