Αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας

Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση μέσα στη Μαδρίτη για τη Γιουβέντους

Access to the comments Σχόλια
Από Euronews

<p>Μετά από 12 ολόκληρα χρόνια η Γιουβέντους προκρίθηκε σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. </p> <p>Η «Μεγάλη Κυρία» αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ρεάλ Μαδρίτης και με τη νίκη της στο πρώτο ματς με 2-1 θα δώσει το «παρών» στον τελικό του Βερολίνου απέναντι στη Μπαρτσελόνα. </p> <p>Οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ρονάλντο στο 23’ και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο. </p> <p>Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η Ρεάλ έμεινε πίσω με αποτέλεσμα η Γιουβέντους να βρει ευκαιρίες και να φτάσει στο χρυσό γκολ της πρόκρισης. </p> <p>Στο 57’ ο Αλβάρο Μοράτα «πλήγωσε» την πρώην ομάδα του κάνοντας το 1-1 και «σφράγισε» το εισιτήριο της Γιουβέντους για το Βερολίνο.</p> <div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gr.euronews/posts/766142753504148" data-width="606"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gr.euronews/posts/766142753504148"><p>[YOU] Ποιος πιστεύετε ότι θα κερδίσει στο Champions League;<br /> ❏ Γιουβέντους<br /> ❏ Μπαρτσελόνα</p>Posted by <a href="https://www.facebook.com/gr.euronews">euronews</a> on <a href="https://www.facebook.com/gr.euronews/posts/766142753504148">Thursday, 14 May 2015</a></blockquote></div></div>