Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση μέσα στη Μαδρίτη για τη Γιουβέντους

Μετά από 12 ολόκληρα χρόνια η Γιουβέντους προκρίθηκε σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. Η «Μεγάλη Κυρία» αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ρεάλ Μαδρίτης και με

Μετά από 12 ολόκληρα χρόνια η Γιουβέντους προκρίθηκε σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ.

Η «Μεγάλη Κυρία» αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ρεάλ Μαδρίτης και με τη νίκη της στο πρώτο ματς με 2-1 θα δώσει το «παρών» στον τελικό του Βερολίνου απέναντι στη Μπαρτσελόνα.

Οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ρονάλντο στο 23’ και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η Ρεάλ έμεινε πίσω με αποτέλεσμα η Γιουβέντους να βρει ευκαιρίες και να φτάσει στο χρυσό γκολ της πρόκρισης.

Στο 57’ ο Αλβάρο Μοράτα «πλήγωσε» την πρώην ομάδα του κάνοντας το 1-1 και «σφράγισε» το εισιτήριο της Γιουβέντους για το Βερολίνο.