Τσάμπιονς Λιγκ: Παριζιάνικο πάρτι μέσα στο Λονδίνο

Μια ψυχωμένη Παρί τιμώρησε την αμυντική τακτική του Μουρίνο και απέκλεισε την Τσέλσι αν και έπαιζε με 10.

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε μια πολύ μεγάλη πρόκριση μέσα στο Λονδίνο σε βάρος της Τσέλσι.

Οι Παριζιάνοι απέσπασαν ισοπαλία 2-2 στην παράταση και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα απέκλεισαν την ομάδα του Ζοσε Μουρίνιο.

Ο Νταβίντ Λουίς στο 86’ ισοφάρισε το γκολ του Κέιχιλ και στην παράταση ο Τιάγκο Σίλβα έκανε το 2-2 στο 114’, ισοφαρίζοντας το γκολ – πέναλτι του Αζάρ από το 96’.

Στο Μόναχο, η Μπάγερν έκανε πάρτι απέναντι στη Σαχτάρ Ντόνετσκ, διασύροντάς την με 7-0.

Οι Ουκρανοί έμειναν με 10 μόλις από το 3ο λεπτό, όταν οι Βαυαροί κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μίλερ.

Ο Γερμανός σημείωσε άλλο ένα γκολ στο ματς ενώ συνολικά πέντε ακόμη παίκτες του Γκουαρντιόλα σκόραραν.

Οι πρώτες τέσσερις ομάδες των προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ είναι η Πόρτο, η Ρεάλ Μαδρίτης, η Τσέλσι και η Μπάγερν Μονάχου, με τέσσερα ακόμη εισιτήρια να αναζητούν κάτοχο.