This content is not available in your region

Φιλικά: Προβληματική η εικόνα της Γερμανίας για άλλο ένα ματς

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Η Γερμανία συνεχίζει να προβληματίζει με την απόδοσή και κυρίως με τα αποτελέσματά της.

Τα «πάντσερ» αναδείχτηκαν ισόπαλα 2-2 με την Αυστραλία σε φιλικό αγώνα στο Καϊζερσλάουτερν.

Τα «καγκουρό» μάλιστα προηγήθηκαν 2-1 με γκολ των Τροΐζι και Τζέντινακ, γυρίζοντας το σκορ μετά το τέρμα του Ρόις.

Ο Ποντόλσκι στο 81’ ισοφάρισε σε 2-2 και στις καθυστερήσεις έχασε σπουδαία ευκαιρία για το γκολ της νίκης.

Οι Γερμανοί αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια ενώ τηρήθηκε κι ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στις γαλλικές Άλπεις.

Ρεάλ Μαδρίτης: Αποχωρεί ο Κεντίρα στο τέλος της σεζόν

Ο Σάμι Κεντίρα αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν από τη Ρεάλ Μαδρίτης το καλοκαίρι.

Ο Γερμανός μέσος δεν έχει πάρει χρόνο συμμετοχής φέτος, έχοντας αγωνιστεί μόλις σε πέντε αγώνες, λόγω των συχνών τραυματισμών του.

Ο 27χρονος ποδοσφαιριστής βρίσκεται στο στόχαστρο αρκετών συλλόγων, όπως η Άρσεναλ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Σάλκε.

Τις τελευταίες εβδομάδες φημολογείται πως και η Μπάγερν Μονάχου έχει μπει στο κόλπο της απόκτήσής του, χωρίς όμως ακόμη να είναι σίγουρο πως θα του γίνει πρόταση από τους Βαυαρούς.