Φιλικά: Προβληματική η εικόνα της Γερμανίας για άλλο ένα ματς

Πνευματικά Δικαιώματα
Από Euronews

Η Γερμανία συνεχίζει να προβληματίζει με την απόδοσή και κυρίως με τα αποτελέσματά της. Τα «πάντσερ» αναδείχτηκαν ισόπαλα 2-2 με την Αυστραλία σε

Η Γερμανία συνεχίζει να προβληματίζει με την απόδοσή και κυρίως με τα αποτελέσματά της.

Τα «πάντσερ» αναδείχτηκαν ισόπαλα 2-2 με την Αυστραλία σε φιλικό αγώνα στο Καϊζερσλάουτερν.

Τα «καγκουρό» μάλιστα προηγήθηκαν 2-1 με γκολ των Τροΐζι και Τζέντινακ, γυρίζοντας το σκορ μετά το τέρμα του Ρόις.

Ο Ποντόλσκι στο 81’ ισοφάρισε σε 2-2 και στις καθυστερήσεις έχασε σπουδαία ευκαιρία για το γκολ της νίκης.

Οι Γερμανοί αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια ενώ τηρήθηκε κι ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στις γαλλικές Άλπεις.