Κόπα Αμέρικα: Στον τελικό η Χιλή

Η Χιλή προκρίθηκε στον τελικό του Κόπα Αμέρικα μετά τη νίκη της με 2-1 επί του Περού. Οι διοργανωτές βρίσκονται ενενήντα λεπτά μακριά από την πρώτη

Η Χιλή προκρίθηκε στον τελικό του Κόπα Αμέρικα μετά τη νίκη της με 2-1 επί του Περού.

Οι διοργανωτές βρίσκονται ενενήντα λεπτά μακριά από την πρώτη κατάκτηση του εν λόγω τίτλου.

Οι ισορροπίες του ημιτελικού άλλαξαν νωρίς, όταν στο 21ο λεπτό αποβλήθηκε ο Κάρλος Ζαμπράνο του Περού.

Στο 42’ ο Βάργκας έκανε το 1-0 για τη Χιλή όμως στο 61ο λεπτό το Περού ισοφάρισε με αυτογκόλ του Μέντελ.

Στο 64’ όμως, ο Βάργκας και πάλι έβαλε μπροστά τη Χιλή γράφοντας το τελικό 2-1.