Κύπελλο Αγγλίας: Ο Γουόλκοτ, η Άρσεναλ και το viral βίντεο της πίτας

Ο 46χρονος Γουέιν Σο έγινε διάσημος καθώς προς το τέλος του αγώνα άρχισε να τρώει στον πάγκο της Σάτον Γιουνάιτεντ

H Σάτον Γιουνάιτεντ έζησε μεγάλες στιγμές καθώς υποδέχτηκε την Άρσεναλ για το κύπελλο Αγγλίας.

Η ομάδα της πέμπτης κατηγορίας ηττήθηκε από τους Λονδρέζους που έπαιξαν φυσικά με αρκετές αλλαγές.

Η Άρσεναλ δεν ανέβασε στροφές σε κανένα σημείο του αγώνα αλλά πήρε το προβάδισμα στο 26ο λεπτό με σκόρερ τον Λούκας Πέρεζ.

Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ πήρε στα αποδυτήρια με το 1-0 και στο δεύτερο μέρος σημείωσε και δεύτερο γκολ.

Ο Τίο Γουόλκοτ σκόραρε από κοντά για το 2-0 και σημείωσε το 100ο του γκολ με τη φανέλα των «κανονιέρηδων».

Η Σάτον Γιουνάιτεντ προσπάθησε να βγει μπροστά και στο 65ο λεπτό έφτασε μια ανάσα από το γκολ.

Ο Ρόαρι Ντίον εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της Άρσεναλ.

Το 2-0 έμεινε ως το τέλος αλλά το θέμα του αγώνα ήταν ο 46χρονος αναπληρωματικός τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Προς το τέλος του αγώνα η κάμερα τον έπιασε να τρώει μία πίτα στον πάγκο, καθώς ήδη η ομάδα του είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές.

Το βίντεο έγινε viral αλλά προκάλεσε και μπελάδες στον Γουέιν Σο.

Η επιτροπή στοιχηματισμού της Μεγάλης Βρετανίας ερευνά τον Σο καθώς βρέθηκε πως είχαν παιχτεί χρήματα στην πιθανότητα κάποιος παίκτης να φάει πίτα την ώρα του αγώνα.

Την ίδια στιγμή πάντως, μεγάλη αλυσίδα σούπερ μάρκετ πρόσφερε εργασία στον παίκτη ως επίσημο δοκιμαστή σάντουιτς.