El Clasico: Η Μπαρτσελόνα «άλωσε» τη Μαδρίτη και έβαλε «φωτιά» στο πρωτάθλημα

Μεγάλη νίκη των Καταλανών με 3-2 επί της Ρεάλ και όλα θα κριθούν στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές

Η Μπαρτσελόνα έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα μετά την σπουδαία νίκη της με 3-2 επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο «Μπερναμπέου».

Οι δύο ομάδες είναι πλέον ισόβαθμες στους 75 βαθμούς, με τη Ρεάλ να έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Η Ρεάλ προηγήθηκε με τον Κασεμίρο στο 28’ και πέντε λεπτά αργότερα η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε με υπέροχο γκολ του Μέσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράκιτιτς με εξαιρετικό γκολ στο 73’ έγραψε το 1-2, στο 77’ ο Ράμος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα και στο 85’ ο Ροντρίγκεζ ισοφάρισε 2-2.

Παρόλα αυτά οι Μαδριλένοι αυτοκτόνησαν καθώς στο τελευταίο λεπτό δέχτηκαν και τρίτο γκολ, με τον Μέσι να φτάνει τα 500 γκολ με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα σε μία φάση που κανείς δεν έκανε φάουλ στον Αλκάθερ στην αρχή της προσπάθειάς του.