Καταιγιστική η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τους «πολίτες» στο δεύτερο ημίχρονο

Εντυπωσιακή εμφάνιση για την Μάντσεστερ Σίτι που συνέτριψε με 4-1 την «βασίλισσα» στο Ιnternational Champions Cup στο Λος Άντζελες.

Οι «πολίτες» άνοιξαν το σκορ στο 52ο λεπτό. Ο Νίκολας Οταμέντι βρήκε δίχτυα με κοντινό πλασέ, ύστερα από ασταθή επέμβαση του Κίκο Κασίγια.

Επτά λεπτά αργότερα η Σίτι διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ραχίμ Στέρλινγκ. Στο 69ο λεπτό ήρθε η σειρά του Τζον Στόουνς να χρειστεί σκόρερ. Με κοντινό πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Ισπανό τερματοφύλακα για το 3-0.

Οι «πολίτες» είχαν καταιγιστικό ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο στο 82’ ο νεαρός επιθετικός, Μπραχίμ Ντίαθ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι “μερένγκες” ήταν να μειώσουν σε 4-1 στο 90ο λεπτό με τον Όσκαρ Ροντρίγκεθ.