This content is not available in your region

Επικές ανατροπές και προκρίσεις στο Europa League

euronews_icons_loading
Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Η Σάλτσμπουργκ, πέτυχε το ακατόρθωτο κόντρα στη Λάτσιο που είχε νικήσει 4-2 στη Ρώμη και άνοιξε το σκορ στο 55' μέσα στην Αυστρία. Πετυχαίνοντας όμως 3 γκολ σε 5 λεπτά, οι Αυστριακοί έφεραν τα πάνω-κάτω και πέρασαν με 4-1.

Αγχωτική πρόκριση της Ατλέτικο, καθώς η Σπόρτινγκ νίκησε 1-0 όμως οι «ροχιμπλάνκος» είχαν επικρατήσει με 2-0 στη Μαδρίτη.

«Καρδιοχτύπησε» η Άρσεναλ, καθώς η ΤΣΣΚΑ προηγήθηκε 2-0 στη Μόσχα, αλλά οι Λονδρέζοι κατάφεραν και ισοφάρισαν στο τελικό 2-2.

Η Μαρσέιγ νίκησε 5-2 τη Λειψία, η οποία είχε επικρατήσει 1-0 στη Γερμανία και μάλιστα άνοιξε το σκορ στη Μασσαλία μόλις στο 2ο λεπτό.

Άρσεναλ, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μαρσέιγ και Σάλτσμπουργκ, είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Europa League.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.