Τσάμπιονς Λιγκ: Η Ρεάλ στον τελικό για τρίτη σερί χρονιά

Μεγάλη προσπάθεια από τη Μπάγερν Μονάχου που έμεινε στο 2-2 έχοντας απέναντί της ένα εκπληκτικό Κέιλορ Νάβας

H Ρεάλ Μαδρίτης πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ μετά από το εντός έδρας 2-2 με τη Μπάγερν Μονάχου και θα δώσει το παρών στον τρίτο συνεχόμενο τελικό έχοντας νικήσει στους δύο προηγούμενους.

Οι Μαδριλένοι είχαν επικρατήσει 2-1 στο πρώτο παιχνίδι και δέχτηκαν αφόρητη πίεση από τους Βαυαρούς στο Μπερναμπέου.

Η ομάδα του Χάινκες προηγήθηκε μόλις στο 3' με γκολ του Κίμιχ όμως στο 11' ο Μπενζεμά έφερε το ματς στο 1-1.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους η Μπάγερν ζήτησε δικαίως πέναλτι σε χέρι του Μαρσέλο όμως ο Τούρκος διαιτητής δεν το καταλόγισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ούλριχ έκανε τραγικό λάθος επιτρέποντας στον Μπενζεμά να κάνει το 2-1 στο 46'.

Η Μπάγερν δεν πτοήθηκε, συνέχισε την πίεση και έφτασε στο 2-2 στο 63ο λεπτό με τον Χάμες Ροντρίγκεζ.

Από εκεί και πέρα, ο Νάβας κατέβασε...ρολά και δεν επέτρεψε στη Μπάγερν να φτάσει στο τρίτο γκολ που θα της έδινε την πρόκριση.