Μουντιάλ 2018: Η Σερβία νίκησε την Κόστα Ρίκα

Πέρασε αλλαγή στο 90' ο Πρίγιοβιτς του ΠΑΟΚ, στον αγώνα συμμετείχαν και δύο πρώην παίκτες του Ολυμπιακού

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Σερβία στον Ε' Όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου, αφού σε έναν μάλλον κακό από ποιοτικής πλευράς αγώνα, νίκησε με 1-0 την Κόστα Ρίκα.

Ο Κολάροφ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 57ο λεπτό πέτυχε το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση και χάρη στο οποίο οι Σέρβοι έχουν πλέον πολλές ελπίδες πρόκρισης στη φάση των «16».

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, Αλεξάντερ Πρίγιοβιτς δεν ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα αλλά πέρασε αλλαγή στο 90ο λεπτό.

Βασικός ξεκίνησε για τους Σέρβους ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού Λούκα Μιλιβόγεβιτς ενώ ο επίσης πρώην ερυθρόλευκος Τζοελ Κάμπελ πέρασε ως αλλαγή για την Κόστα Ρίκα στο β' ημίχρονο