Η ανέγερση του αναμένεται να ολοκληρωθεί τους επόμενους μήνες
Τραγουδώντας τον εθνικό ύμνο μέλη της Χρυσής Αυγής συγκεντρώθηκαν προκειμένου να διαμαρτυρηθούν για την ανέγερση τεμένους στο Βοτανικό, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί τους επόμενους μήνες.
Στη συγκέντρωση το παρόν έδωσε και ο αρχηγός της Χρυσής Αυγής Νίκος Μιχαλολιάκος.
Κρατώντας ελληνικές σημαίες οι συγκεντρωθέντες φώναζαν συνθήματα κατά της απόφασης της ελληνικής κυβέρνησης να προχωρήσει τις διαδικασίες ανέγερσης το ταχύτερο δυνατόν επικαλούμενη θέματα εθνικού συμφέροντος καθώς και της αναληφθείσας δέσμευσης της χώρας μας προς την Ε.Ε. για λειτουργία του ισλαμικού τεμένους έως το τέλος του τρέχοντος έτους.