Γιόρτασε τον τίτλο του Ironman... με πρόταση γάμου

Από Euronews

Ο Πάτρικ Λαντζ κατέκτησε τον τίτλο του Ironman στο σούπερ τρίαθλο στη Χαβάη

Ο Πάτρικ Λαντζ κατέκτησε τον τίτλο του Ironman στο σούπερ τρίαθλο, το δυσκολότερο αγώνισμα στο κόσμο.

Στη Χαβάη ο Γερμανός υπεραθλητής, τερμάτισε σε χρόνο ρεκόρ, 7 ώρες, 52 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα, καταρρίπτοντας το προηγούμενο ρεκόρ που ήταν πάνω από 8 ώρες.

Το σούπερ τρίαθλο, θεωρείται αγώνισμα για υπεραθλητές, καθώς όσοι μετέχουν, καλούνται να κολυμπήσουν περίπου 4 χιλιόμετρα, να οδηγήσουν ποδήλατο σε μια απόσταση 180 χιλιομέτρων και να τρέξουν έναν πλήρη μαραθώνιο 42 χιλιομέτρων.

Στην δεύτερη θέση, τερμάτισε ο Βέλγος, Μπαρτ Άρνουτς και τρίτος ο Ντέιβιντ Μακνέιμ, από τη Μεγάλη Βρετανία.

Αποκορύφωμα της πολύ σημαντικής ημέρας για τον νικητή,.... η πρόταση γάμου που έκανε στην αγαπημένη του και το «ΝΑΙ» που αποκόμισε.