Την ενετική Λότζια κατέλαβε συμβολικά ομάδα αντιεξουσιαστών σε συμπαράσταση στον κρατούμενο Σπύρο Χριστοδούλου
Στο δημαρχείο Ηρακλείου, την ενετική Λότζια εισέβαλε το πρωί ομάδα αντιεξουσιαστών, πραγματοποιώντας συμβολική κατάληψη για συμπαράσταση στον κρατούμενο Σπύρο Χριστοδούλου που πραγματοποιεί απεργία πείνας.
Μεταξύ άλλων, διαμαρτύρεται γιατί "η αίτηση συγχώνευσης ποινών που έχει καταθέσει για τρίτη φορά, δεν έχει εισαχθεί ακόμα στο αρμόδιο δικαστήριο για να κριθεί εκεί, όπως προβλέπει ο νόμος".