Γιουρόπα Λιγκ: Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε την Αϊντχόφεν - Ήττα για την Ομόνοια

Ο Ζίφκοβιτς πανηγυρίζει ένα από τα δύο γκολ που πέτυχε σε βάρος της Αϊντχόφεν

ΠΑΟΚ-Αϊντχόφεν 4-1 και Ομόνοια-Γρανάδα 0-2

Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε την Αϊντχόφεν με 4-1 στην Τούμπα καταφέρνοντας να σημειώσει τέσσερα γκολ σε 19 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και να ανατρέψει το 0-1 του πρώτου μέρους.

Ο Ζάχαβι έκανε το 1-0 για τους Ολλανδούς στο 21ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι αλλά στο δεύτερο μέρος ο Δικέφαλος ήταν επιβλητικός.

Στο 47' ο Σβαμπ ισοφάρισε σε 1-1, ο Ζίβκοβιτς πρόσθεσε άλλα δύο γκολ στο 56' και το 66' ενώ ενδιάμεσα στο 58ο λεπτό ο Τζόλης είχε γράψει το 3-1.

Στη Λευκωσία η Γρανάδα πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στον όμιλο, επικρατώντας 2-0 της Ομόνοιας. Μόλις στο 4' ο Ερέρα έκανε το 0-1 ενώ πριν το τέλος του ημιχρόνου η Ομόνοια έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντούρις με δεύτερη κίτρινη. Το τελικό 0-2 έγραψε στο 63'  ο Σουάρεζ.

Στη βαθμολογία του ομίλου η Γρανάδα είναι πρώτη με 7 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ δεύτερος με 5, η Αϊντχόφεν τρίτη με 3 βαθμούς ενώ ουραγός έμεινε η Ομόνοια με 1 βαθμό.