Φιλική νίκη της Ελλάδας 2-1 την Κύπρο στη Ριζούπολη

ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ Πνευματικά Δικαιώματα ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ/ 2020 ΑΘΗΝΑΙΚΟ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Από euronews

Τα γκολ της Ελλάδας οι Τζόλης και Γιακουμάκης, για την Κύπρο ο Ηλία

Με γκολ των Τζόλη και Γιακουμάκη η εθνική ομάδα της Ελλάδας νίκησε με 2-1 την εθνική ομάδα της Κύπρου, σε φιλικό αγώνα στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα του Τζον Φαν Σιπ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο 8ο λεπτό πήρε το προβάδισμα, με γκολ του Τζόλη.

Το 2-0 έγινε στο 17' με σκόρερ τον Γιακουμάκη.

Η Κύπρος αντέδρασε στο β' ημίχρονο και μείωσε το σκορ με την έναρξη του δευτέρου μέρους με σκόρερ στο 51' τον Ηλία.

Η ελληνική εθνική ομάδα είχε οριζόντιο δοκάρι στο 68' σε κεφαλιά του Κουρμπέλη.