EventsEventsΠοντάκαστ
Loader

Find Us

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Τσάμπιονς Λιγκ: Μπάγερν και Γιουβέντους μπορούν να προκριθούν από απόψε στους '16'

Τσάμπιονς Λιγκ: Μπάγερν και Γιουβέντους μπορούν να προκριθούν από απόψε στους '16'
Πνευματικά Δικαιώματα Matthias Schrader/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Πνευματικά Δικαιώματα Matthias Schrader/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Από euronews
Κοινοποιήστε το άρθροΣχόλια
Κοινοποιήστε το άρθροClose Button

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Μπάγερν Μονάχου και Γιουβέντους έχουν την ευκαιρία να προκριθούν από απόψε στους «16» του Champions League ενώ τα σημαντικότερα αποψινά παιγνίδια της 4ης αγωνιστικής της διοργάνωσης να είναι αυτά ανάμεσα σε Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Ντινάμο Κιέβου-Μπαρτσελόνα.

Στον 5ο όμιλο η Μπάγερν Μονάχου φιλοξενεί την Μπενφίκα και με νίκη και παίρνει την πρόκριση για τα νοκ άουτ, ενώ μπορούν να εξασφαλίσει μέχρι και την πρωτιά αν δεν νικήσει η Μπαρτσελόνα στο Κίεβο.

Στον 8ο όμιλο, η Γιουβέντους έχει όπως και η Μπάγερν την ευκαιρία να προκριθεί από απόψε αρκεί να μην χάσει ενάντια στη Ζενίτ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες έχουν ως ακολούθως:

Τρίτη 2 Νοεμβρίου (22:00)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπάγερν-Μπενφίκα

Ντινάμο Κιέβου-Μπαρτσελόνα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μπάγερν Μ. 9

Μπενφίκα 4

Μπαρτσελόνα 3

Ντιναμό Κιέβου 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Βιγιαρεάλ-Γιουνγκ Μπόις

Αταλάντα-Μάντσεστερ Γ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μάντσεστερ Γ. 6

Βιγιαρεάλ 4

Αταλάντα 4

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Γιούνγκ Μπόις 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Σεβίλλη-Λιλ

19:45 Βόλφσμπουργκ-Σάλτσμπουργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Σάλτσμπουργκ 7

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Σεβίλλη 3

Λιλ 2

Βόλφσμπουργκ 2

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Γιουβέντους-Ζενίτ

19:45 Μάλμε-Τσέλσι

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Γιουβέντους 9

Τσέλσι 6

Ζενίτ 3

Μάλμε 0

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου (22:00)

1oς ΟΜΙΛΟΣ

Λειψία-Παρί Σεν Ζερμέν

Μάντσεστερ Σίτι-Κλαμπ Μπριζ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Παρί Σεν Ζερμέν 7

Μάντσεστερ Σίτι 6

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Κλαμπ Μπριζ 4

Λειψία 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

19:45 Μίλαν-Πόρτο

Λίβερπουλ-Ατλέτικο Μ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Λίβερπουλ 9

Ατλέτικο Μαδρίτης 4

Πόρτο 4

Μίλαν 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντόρτμουντ-Αγιαξ

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Σπόρτινγκ Λ.-Μπεσίκτας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Άγιαξ 9

Ντόρτμουντ 6

Σπόρτινγκ Λισ. 3

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Μπεσίκτας 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

19:45 Ρεάλ-Σαχτάρ Ντονέτσκ

Σέριφ Τιρασπόλ-Ίντερ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Σερίφ Τιρασπόλ 6

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Ρεάλ Μαδρίτης 6

Ίντερ 4

Σαχτάρ Ντόνετσκ 1

Κοινοποιήστε το άρθροΣχόλια

Σχετικές ειδήσεις

Παρίσι 2024: Τέσσερις ακόμα Έλληνες εξασφάλισαν συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Η Μίλαν θυμήθηκε την «αποθέωσή» της στην Αθήνα πριν 30 χρόνια

Παρίσι 2024: Συγκλονιστική πρόκριση του 44χρονου Παν. Γκιώνη για 6η φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες