Τα χιονοδρομικά κέντρα υποδέχονται τους λάτρεις των χειμερινών σπορ
Οι πρώτοι σκιέρ έκαναν την εμφάνισή τους σε χιονοδρομικά κέντρα στα Πυρηναία όρη απολαμβάνοντας το αγαπημένος τους σπορ, μετά από δύο σεζόν που πήγαν χαμένες εξαιτίας της πανδημίας του νέου κορονοϊού.
Όλη την εβδομάδα οι εργαζόμενοι στα χιονοδρομικά κέντρα ήταν απασχολημένοι με τις τελευταίες προετοιμασίες πριν το άνοιγμα. Οι πίστες έχουν μαρκαριστεί, τα προστατευτικά τοιχώματα έχουν ελεγχθεί και οι τελικές ρυθμίσεις στα τελεφερίκ έχουν γίνει για να καλωσορίσουν τους πρώτους σκιέρ της σεζόν.