Άρσεναλ: Ο 15χρονος Νουανέρι έγινε ο μικρότερος παίκτης στην Πρέμιερ Λιγκ

Οι παίκτες της Άρσεναλ πανηγυρίζουν στο Μπρέντφορντ

Ο 15χρονος ποδοσφαιριστής έκανε ντεμπούτο στο ματς με τη Μπρέντφορντ και έγραψε ιστορία

Ο δεκαπεντάχρονος Ίθαν Νουανέρι έγινε ο νεότερος παίκτης στην ιστορία της Premier League όταν μπήκε ως αλλαγή για την Άρσεναλ που επέστρεψε στην κορυφή της Premier League με μια άνετη νίκη 3-0 επί της Μπρέντφορντ την Κυριακή.

Τα γκολ των Γουίλιαμ Σαλίμπα και Γκάμπριελ Ζεσούς έδωσαν στην ομάδα του Μικέλ Αρτέτα προβάδισμα 2-0 στην ανάπαυλα πριν ο Φάμπιο Βιεϊρά ολοκληρώσει τη νίκη στο 54ο λεπτό.

Ο Νουανέρι, ο οποίος είναι 15 ετών και 181 ημερών, μπήκε ως αλλαγή για τον Βιεϊρά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο πρώτος παίκτης κάτω των 16 που αγωνίστηκε στη διοργάνωση.